• Zakończenie roku szkolnego
     • Wycieczka kl. 2b do Ośrodka nad Dokawą

      20.06.2024

      Ostatnia wycieczka w tym roku, ostatnia jako klasa 2B...W środę 19 czerwca klasa wybrała się na zasłużoną po całym roku pracy wycieczkę do Ośrodka nad Dokawą. Uczniowie poznali ciekawostki z życia alpak, karmili je, a następnie udali się na warsztaty z robienia pizzy. Na warsztatach poznali historię powstania pizzy, a następnie każdy samodzielnie przyrządzał swoją autorską pizzę. Obiekt dysponuje dużym terenem, więc dzieci mogły zagrać w piłkę siatkową i nożną, zjeżdżać na tyrolkach, pobujać w hamaku lub po prostu posiedzieć na leżaku. Wróciliśmy najedzeni i szczęśliwi!

     • Rysuj wierszem

      19.06.2024

      Mamy kolejny sukces naszych młodszych uczniów. Tym razem w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Rysuj wierszem”, w którym Amelia Grzeszczyk (2b) i Antonina Kozioł (1c) zajęły II miejsce oraz Kalina Skopek (1a) wyróżnienie, a w „Żaglowcach naszych marzeń” również Kalina (1a) zdobyła III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Misia Adwokatka

      19.06.2024

      „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”, czyli ciekawe przygody sympatycznych mieszkańców lasu, którzy znaleźli się kłopotach.

      „Misia szła przez las. Spieszyła się do sądu. Kodeksy trzymała w łapce, akta miała pod pachą. - tak zaczyna się historia o sympatycznych mieszkańcach lasu i adwokatach. A dlaczego właśnie ta historia, i to o adwokatach? Ponieważ nasi uczniowie z klas 1-3 brali udział w projekcie edukacyjnym „Bajeczni Adwokaci”. Adwokaci z kancelarii przy Sądzie Rejonowym w Tychach przybliżyli uczniom swój zawód. Dzieci mogły nie tylko posłuchać opowiadania, ale również zobaczyć strój adwokacki, w którym adwokaci występują w sądzie – togę. Dowiedziały się co jest symbolem sprawiedliwości i gdzie można znaleźć ważne przepisy prawa. Jak ważna w życiu jest rozmowa i pójście na kompromis. To były bardzo pouczające i w

     • Rodzinne rowerowe zakończenie roku szkolnego

      18.06.2024

      Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły SP14

      Wraz z Radą Rodziców zapraszamy Was po raz pierwszy na rodzinne rowerowe zakończenie roku szkolnego w SP14 (już po oficjalnym zakończeniu ).

      Data: sobota, 22 czerwca 2024, 10:00-14:00

      Zbiórka uczestników o godz. 10:00 pod naszą szkołą. Trasa przebiegać będzie drogami rowerowymi oraz terenami leśnymi - ok. 12 km. Zakończenie oraz ognisko zaplanowane zostało przy klasztorze Parafia św. Franciszka i św. Klary w Tychach. Podstawowe zaopatrzenie na mecie zapewni Rada Rodziców. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wsparcie w zaplanowaniu i bezpiecznym pokonaniu trasy zapewni nam Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy .

     • Wyrosła "Rzepka" w ogrodzie szkolnym

      18.06.2024

      11 czerwca gościliśmy w naszej szkole i w naszym ogrodzie dzieci z Przedszkola nr 9. W ramach wizyty uczniowie klasy 3a zaprezentowali przedstawienie teatralne oparte na wierszu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Po przedstawieniu odbyły się wspólne zajęcia plastyczne inspirowane wierszem. Następnie uczniowie klasy 3c oprowadzili młodszych kolegów po szkole, pokazując im sale, w których po wakacjach rozpoczną naukę. Po zwiedzaniu szkoły, w bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze. Mamy nadzieję, że przedszkolaki z radością rozpoczną nowy etap - naukę już 1 września. Do zobaczenia.

     • Zajęcia sportowe klasy 1 c

      16.06.2024

      Koniec roku za pasem, a my chcieliśmy się pochwalić jeszcze minionymi wydarzeniami. Klasa 1c miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach sportowych w Klubie Sportowym Ronin . Odbyliśmy dwa treningi, które miały charakter ogólnorozwojowy. Uczniowie rozładowali swoją niespożytą energię na matach, realizując tory przeszkód czy poznając elementy boksu.

     • Książkowe polecajki

      16.06.2024

      Uczniowie klasy 7a, 7b i 7c odwiedzili bibliotekę szkolną aby sfotografować swoje ulubione książki. Celem zadania było, zachęcić swoich rówieśników oraz młodszych uczniów do przeczytania polecanych książek. Niektórzy rekomendowali opowiadania, które czytali w młodszym wieku, inni swoje aktualnie ukochane historie.

     • Wycieczka do FUNHOUSE Katowice

      16.06.2024

      FunHouse Katowice to miejsce, do którego w tym tygodniu klasa 5B udała się na wycieczkę. FunHouse to interaktywne muzeum flipperów i gier arcade. Podczas oprowadzenia uczniowie dowiedzieli się jak ewoluowała era gamingu na przestrzeni lat, poznali historię gier i maszyn, a także zobaczyli jak wygląda maszyna - flipper od środka. Najstarszy eksponat ma 86 lat! W dodatku można było na nim zagrać. Później uczniowie mieli czas na świetną zabawę: niektórzy zamienili się w kierowców samochodów, motorów a nawet skuterów wodnych! Część uczniów grało w wirtualny tenis albo bilard; niektórzy mieli okazję zagrać w PacMana. Oczywiście nie zabrakło tanecznych zabaw na symulatorze tańca. Uczniowie świetnie się bawili

     • X Szkolny Rejs po Krainie Wielkich Jezior

      16.06.2024

      Ahoj, przesyłamy mazurskie pozdrowienia z X Szkolnego Rejsy po Krainie Wielkich Jezior! Żeglujemy i świętujemy, ile się da! Ciastem, pizzą, ogniskiem. Pogoda nam dopisuje, jest dużo lepiej niż na Śląsku i dużo lepiej, niż głoszą prognozy. A jeziora jak zwykle zachwycają. Popłynęliśmy tym razem, aż do Kętrzynskiej Przystani. Celem było zwiedzanie bunkrów na Mamerkach. Pan przewodnik opowiadał niezwykle interesująco i jestem przekonana, że młodzież sporo zapamiętała z tego spotkania. Tradycyjnie już spędziliśmy noc na Pierkunowskim Rogu. Noc z ogniskiem i pod gwiazdami. Wczoraj odbyły się regaty! Wygrała załoga pani Ani. Jest nas sporo, - 36 uczniów. Dla blisko połowy to trzeci i niestety ostatni rejs- kończą ósmą klasę. To juz prawdziwi żeglarze. Będzie nam ich brakowało. Ale jak sami mówią, na Mazury pewnie powrócą i my też!

     • Dary dla dzieci z Gambii

      16.06.2024

      Dary dla dzieci z Gambii zebrane w naszej szkole już trafiły do Stowarzyszenie przyjaciól Afryki "Hope for kids" . Była to nadzwyczaj owocna zbiórka. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie się w akcję "Nasze Dzieci pomagają Dzieciom z Gambii" .

     • Spotkanie z Lewisem

      16.06.2024

      W zeszłym tygodniu niektóre klasy w naszej szkole miały okazję posłuchać i porozmawiać z rdzennym brytyjczykiem Lewisem. Lewis przekazał naszym uczniom trochę historii o Wielkiej Brytanii. Uczniowie mieli okazję rozmawiać, pytać o co tylko chcieli. Nie brakło pytań o ulubiony klub piłkarski czy jedzenie. Na koniec najbardziej uważni uczniowie, którzy wygrali Quiz przygotowany przez Lewisa częstowali się łakociami. To było fajne spotkanie i okazja zetknięcia się z osobą, która po angielsku mówi od urodzenia.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Sobota 22.06.2024
  • Tygodniowe menu

   • Niedziela09. 06.
   • Nieczynna
   • Poniedziałek10. 06.
   • Obiad
    Zupa jarzynowa7,9
    Ryż z kurczakiem w sosie śmietanowym z warzywami1,3,7
    (Ryż, mięso drobiowe, śmietana, papryka, cukinia, pieczarki)
    Kompot owocowy
   • Przekąska
    jabłko
   • {#1508} 1
   • MCO
   • OKE