Strona główna

          • Ahoj! Nasi nowi żeglarze z patentami!

            23.06.2026

            Tegoroczny rejs był wyjątkowy nie tylko ze względu na kolejne żeglarskie przygody, ale także sukces naszych uczniów z klas VIII. Dla części z nich był to już trzeci i zarazem ostatni szkolny rejs po Mazurach, który stał się pięknym zwieńczeniem kilkuletniej żeglarskiej przygody.

            Pięcioro uczniów podjęło w tym roku dodatkowe wyzwanie. W trakcie roku szkolnego uczestniczyli w zajęciach teoretycznych, poznając przepisy, zasady bezpieczeństwa oraz tajniki żeglarstwa. Choć możliwości treningów praktycznych były ograniczone, to jednak udało się popróbować swoich umiejętności na Jeziorze Paprocańskim. Kulminacją ich przygotowań był szkolny mazurski rejs, podczas którego doskonalili manewry na łódkach szkoleniowych pod okiem sterników.

          • Wystawa prac uczniów

            21.06.2026

            Na I piętrze, obok sali nr 18 (pracownia plastyczna), możecie zobaczyć wyjątkową wystawę twórczości naszych uczniów.

            To ich inicjatywa – wspólnie wybieramy prace, a następnie uczniowie samodzielnie aranżują przestrzeń, tworząc swoją własną galerię. Każda wystawa ma niepowtarzalny charakter i pokazuje ich kreatywność, wrażliwość oraz zaangażowanie.

          • Międzynarodowy Dzień Zabawy w klasie 7b

            18.06.2026

            11 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zabawy! Z tej okazji uczniowie klasy 7b wybrali się do parku trampolin w Katowicach, gdzie czekał na nich dzień pełen ruchu, emocji i świetnej zabawy.

            Wspólne skoki, pokonywanie przeszkód oraz nauka nowych akrobacji były doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu i rozwijania swoich umiejętności ruchowych. To był dzień pełen zabawy i uśmiechu.

          • Świetlicowa kawiarenka klasy 3c

            16.06.2026

            W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 3c zorganizowali wyjątkową kawiarenkę, na którą zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo.

            Dzieci wcieliły się w różne role – kelnerów i kelnerki, szefów sali, kucharzy oraz cukierników, a także klientów.

            Po wielu dniach przygotowań mogły zaprezentować swoje umiejętności w zakresie obsługi gości, kultury stołu oraz planowania, organizacji i współpracy.

          • Wycieczka rowerowa 5b

            16.06.2026

            Klasa 5b miała okazję odkrywać najpiękniejsze zakątki naszego miasta podczas wycieczki rowerowej zorganizowanej przez pana Michała Kasperczyka. Po tej 30‑kilometrowej wyprawie wszyscy zasłużyli na chwile relaksu i pyszne lody na plaży To był dzień pełen ruchu, uśmiechu i świetnej zabawy!

          • Misja Transformacja – zostań agentem

            14.06.2026

            Uczniowie klasy 5B zdobyli pierwsze miejsce w miejskiej grze terenowej „Misja Transformacja – zostań agentem”, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz uczniów klasy 3 w zawodzie technik reklamy z Technikum nr 2 w Tychach.

            To właśnie oni przygotowali koncepcję gry, zadania oraz przebieg całego wydarzenia w ramach projektu Tyska Transformacja.

          • 6c na wycieczce w Wiśle

            14.06.2026

            W dniach 10–11 czerwca klasa 6C wybrała się na wycieczkę do Wisły. Choć prognozy straszyły deszczem, pogoda postanowiła dać nam szansę i udało się zdobyć Soszów – a przy okazji udowodnić, że uczniowie 6C nie boją się żadnych wyzwań!

            Po pełnym wrażeń dniu nocowaliśmy w górskim klimacie, by następnego dnia odwiedzić wieżę widokową Skolnity, podziwiać piękne panoramy i pospacerować po centrum miasta.

          • Toruń, Gdańsk i Malbork, czyli wycieczka 6a

            14.06.2026

            Dzień pierwszy - Mikołaj Kopernik, pierniki

            8 czerwca klasa 6a pojechała na wycieczkę do Torunia, Gdańska i Malborka

            W Toruniu uczniowie poznawali życie Mikołaja Kopernika, spacerowali uliczkami, którymi przed wiekami przechadzał się wielki astronom.

            Na Rynku podróżnicy z 6a zobaczyli wiele zabytkowych budynków, w tym kamienicę, gdzie stacjonował Napoleon Bonaparte , zanim wyruszył na wielką wyprawę w 1812 r.

          • Wizyta klas VIII w Muzeum Auschwitz-Birkenau

            14.06.2026

            „Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”

            /George Santayana/

            Uczniowie klas VIII tradycyjnie zaraz po egzaminach odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – miejsce szczególne, będące świadectwem tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Podczas zwiedzania młodzież miała okazję poznać historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz losy jego więźniów.

          • Zwycięstwo w turnieju „Jeden z dziesięciu”

            14.06.2026

            W Szkole Podstawowej nr 1 w Tychach odbył się konkurs wzorowany na kultowym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

            Pytania dotyczyły przedmiotów ścisłych , a zasady i dynamiczny klimat sprawiły, że uczestnicy mogli na własnej skórze poczuć prawdziwy dreszczyk emocji!

            Nasza reprezentacja stanęła do rywalizacji z drużyną gospodarzy Po niezwykle wyrównanej i pasjonującej walce na podium stanęli nasi uczniowie, zdobywając kolejno:

          • Wycieczka klas czwartych

            14.06.2026

            W środę, 10 czerwca, uczniowie klas 4a, 4b i 4c wybrali się na wycieczkę do Jury Krakowsko‑Częstochowskiej Mimo kapryśnej pogody, humory nam dopisywały

            Odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy , a następnie Pieskową Skałę z dziedzińcem zamku i słynną Maczugą Herkulesa . Kolejnym punktem był Ojców – spacer Doliną Prądnika aż do Bramy Krakowskiej oraz zwiedzanie Groty Łokietka

          • Majowa przygoda klasy 7a, 7b i 7d w Węgierskiej Górce!

            11.06.2026

            Na początku maja uczniowie klas 7a, 7b i 7d uczestniczyli w tygodniowym wyjeździe edukacyjnym do Węgierskiej Górki. Przez kilka dni Beskidy stały się naszą klasą, a górskie szlaki – miejscem nauki, aktywności i wspólnego odkrywania świata.

            W programie znalazła się wędrówka na Halę Boraczą i Prusów, wjazd koleją na Górę Żar, zwiedzanie fortów z okresu II wojny światowej, wizyta w skansenie etnograficznym oraz wycieczka do Żywca. Każdy dzień przynosił coś nowego – od warsztatów i sportowych wyzwań, przez zabawę na basenie, aż po wspólne chwile przy ognisku i aktywność na bieżni.Hasło witające przyjezdnych do Węgierskiej Górki – „Idę w góry po wskrzeszenie radości” – idealnie oddaje to, co przeżyliśmy podczas tego wyjazdu. To był intensywny czas, pełen ruchu na świeżym powietrzu, pięknych beskidzkich widoków i powodów do uśmiechu.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 23.06.2026
    • Tygodniowe menu

      • Czwartek10. 09.
      • brak danych
      • Piątek11. 09.
      • brak danych
    • Rada Rodziców - nr konta bankowego

      22 1090 1652 0000 0001 4432 6342

      SKŁADKA NA RR: I dziecko - 80zł, II - 40 zł

      • {#1508} 1
      • Odnośnik: https://kuratorium.katowice.pl/
      • MCO
      • OKE