Strona główna
Finał konkursu „75 lat miasta Tychy w świecie Minecraft”
23.06.2026Dziś w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „75 lat miasta Tychy w świecie Minecraft”!
Za nami finał jubileuszowej edycji – po wcześniejszych obradach jury, podczas których spośród 16 projektów przygotowanych przez 30 uczestników wyłoniono najlepsze prace, dziś mogliśmy oficjalnie nagrodzić młodych twórców.
Ahoj! Nasi nowi żeglarze z patentami!
23.06.2026Tegoroczny rejs był wyjątkowy nie tylko ze względu na kolejne żeglarskie przygody, ale także sukces naszych uczniów z klas VIII. Dla części z nich był to już trzeci i zarazem ostatni szkolny rejs po Mazurach, który stał się pięknym zwieńczeniem kilkuletniej żeglarskiej przygody.
Pięcioro uczniów podjęło w tym roku dodatkowe wyzwanie. W trakcie roku szkolnego uczestniczyli w zajęciach teoretycznych, poznając przepisy, zasady bezpieczeństwa oraz tajniki żeglarstwa. Choć możliwości treningów praktycznych były ograniczone, to jednak udało się popróbować swoich umiejętności na Jeziorze Paprocańskim. Kulminacją ich przygotowań był szkolny mazurski rejs, podczas którego doskonalili manewry na łódkach szkoleniowych pod okiem sterników.
,,Dalej rwijmy stąd…” XII Szkolny Rejs po Mazurach
22.06.2026W dniach od 15 do 19 czerwca 2026r. odbył się XII Szkolny Rejs po Mazurach, w którym uczestniczyło 66 uczniów oraz 11 nauczycieli. Nasza flota liczyła 11 jachtów, a celem wyprawy było nie tylko poznawanie żeglarskich podstaw, ale także rozwijanie samodzielności, odpowiedzialności, umiejętności współpracy i umiejętności cieszenia się życiem.
Wyróżnienia w konkursie „Mama i ja – duet doskonały”.
21.06.2026Filip i Emilia zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym organizowanym przez Klub Wilkowyje MCK w Tychach „Mama i ja – duet doskonały”.
Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia!
Wystawa prac uczniów
21.06.2026Na I piętrze, obok sali nr 18 (pracownia plastyczna), możecie zobaczyć wyjątkową wystawę twórczości naszych uczniów.
To ich inicjatywa – wspólnie wybieramy prace, a następnie uczniowie samodzielnie aranżują przestrzeń, tworząc swoją własną galerię. Każda wystawa ma niepowtarzalny charakter i pokazuje ich kreatywność, wrażliwość oraz zaangażowanie.
Międzynarodowy Dzień Zabawy w klasie 7b
18.06.202611 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zabawy! Z tej okazji uczniowie klasy 7b wybrali się do parku trampolin w Katowicach, gdzie czekał na nich dzień pełen ruchu, emocji i świetnej zabawy.
Wspólne skoki, pokonywanie przeszkód oraz nauka nowych akrobacji były doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu i rozwijania swoich umiejętności ruchowych. To był dzień pełen zabawy i uśmiechu.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Antonim Gaudím i Barcelonie
16.06.2026W naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Antonim Gaudím i Barcelonie dla uczniów klas 4–8. Uczestnicy rozwiązywali zadania na specjalnych ClassPadach z wykorzystaniem aplikacji Classwise, wykazując się znajomością życia i twórczości słynnego katalońskiego architekta oraz najważniejszych zabytków Barcelony.
Świetlicowa kawiarenka klasy 3c
16.06.2026W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 3c zorganizowali wyjątkową kawiarenkę, na którą zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo.
Dzieci wcieliły się w różne role – kelnerów i kelnerki, szefów sali, kucharzy oraz cukierników, a także klientów.
Po wielu dniach przygotowań mogły zaprezentować swoje umiejętności w zakresie obsługi gości, kultury stołu oraz planowania, organizacji i współpracy.
Wycieczka rowerowa 5b
16.06.2026Klasa 5b miała okazję odkrywać najpiękniejsze zakątki naszego miasta podczas wycieczki rowerowej zorganizowanej przez pana Michała Kasperczyka. Po tej 30‑kilometrowej wyprawie wszyscy zasłużyli na chwile relaksu i pyszne lody na plaży To był dzień pełen ruchu, uśmiechu i świetnej zabawy!
3
Misja Transformacja – zostań agentem
14.06.2026Uczniowie klasy 5B zdobyli pierwsze miejsce w miejskiej grze terenowej „Misja Transformacja – zostań agentem”, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz uczniów klasy 3 w zawodzie technik reklamy z Technikum nr 2 w Tychach.
To właśnie oni przygotowali koncepcję gry, zadania oraz przebieg całego wydarzenia w ramach projektu Tyska Transformacja.
6c na wycieczce w Wiśle
14.06.2026W dniach 10–11 czerwca klasa 6C wybrała się na wycieczkę do Wisły. Choć prognozy straszyły deszczem, pogoda postanowiła dać nam szansę i udało się zdobyć Soszów – a przy okazji udowodnić, że uczniowie 6C nie boją się żadnych wyzwań!
Po pełnym wrażeń dniu nocowaliśmy w górskim klimacie, by następnego dnia odwiedzić wieżę widokową Skolnity, podziwiać piękne panoramy i pospacerować po centrum miasta.
Toruń, Gdańsk i Malbork, czyli wycieczka 6a
14.06.2026Dzień pierwszy - Mikołaj Kopernik, pierniki
8 czerwca klasa 6a pojechała na wycieczkę do Torunia, Gdańska i Malborka
W Toruniu uczniowie poznawali życie Mikołaja Kopernika, spacerowali uliczkami, którymi przed wiekami przechadzał się wielki astronom.
Na Rynku podróżnicy z 6a zobaczyli wiele zabytkowych budynków, w tym kamienicę, gdzie stacjonował Napoleon Bonaparte , zanim wyruszył na wielką wyprawę w 1812 r.
Za nami obrady jury konkursu "75 lat miasta Tychy w świecie Minecraft"
14.06.2026W Urzędzie Miasta Tychy odbyło się spotkanie jury, podczas którego wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Wybór nie był łatwy – po burzliwych dyskusjach oceniliśmy aż 16 projektów przygotowanych przez 30 uczestników!
Uczniowie po raz kolejny pokazali ogromną kreatywność, pomysłowość i świetne umiejętności projektowania w świecie Minecrafta.
Wizyta klas VIII w Muzeum Auschwitz-Birkenau
14.06.2026„Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”
/George Santayana/
Uczniowie klas VIII tradycyjnie zaraz po egzaminach odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – miejsce szczególne, będące świadectwem tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Podczas zwiedzania młodzież miała okazję poznać historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz losy jego więźniów.
Zwycięstwo w turnieju „Jeden z dziesięciu”
14.06.2026W Szkole Podstawowej nr 1 w Tychach odbył się konkurs wzorowany na kultowym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”
Pytania dotyczyły przedmiotów ścisłych , a zasady i dynamiczny klimat sprawiły, że uczestnicy mogli na własnej skórze poczuć prawdziwy dreszczyk emocji!
Nasza reprezentacja stanęła do rywalizacji z drużyną gospodarzy Po niezwykle wyrównanej i pasjonującej walce na podium stanęli nasi uczniowie, zdobywając kolejno:
Wycieczka klas czwartych
14.06.2026W środę, 10 czerwca, uczniowie klas 4a, 4b i 4c wybrali się na wycieczkę do Jury Krakowsko‑Częstochowskiej Mimo kapryśnej pogody, humory nam dopisywały
Odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy , a następnie Pieskową Skałę z dziedzińcem zamku i słynną Maczugą Herkulesa . Kolejnym punktem był Ojców – spacer Doliną Prądnika aż do Bramy Krakowskiej oraz zwiedzanie Groty Łokietka
Żagle na Jeziorze Paprocańskim
14.06.2026Między lekcjami a pogodą, która tej wiosny jest bardzo kapryśna , udało nam się – dzięki życzliwości KŻ Wyga – pożeglować po Jeziorze Paprocańskim .
Uczniowie intensywnie przygotowują się do kolejnego Szkolnego Rejsu po Mazurach
6
Majowa przygoda klasy 7a, 7b i 7d w Węgierskiej Górce!
11.06.2026Na początku maja uczniowie klas 7a, 7b i 7d uczestniczyli w tygodniowym wyjeździe edukacyjnym do Węgierskiej Górki. Przez kilka dni Beskidy stały się naszą klasą, a górskie szlaki – miejscem nauki, aktywności i wspólnego odkrywania świata.
W programie znalazła się wędrówka na Halę Boraczą i Prusów, wjazd koleją na Górę Żar, zwiedzanie fortów z okresu II wojny światowej, wizyta w skansenie etnograficznym oraz wycieczka do Żywca. Każdy dzień przynosił coś nowego – od warsztatów i sportowych wyzwań, przez zabawę na basenie, aż po wspólne chwile przy ognisku i aktywność na bieżni.Hasło witające przyjezdnych do Węgierskiej Górki – „Idę w góry po wskrzeszenie radości” – idealnie oddaje to, co przeżyliśmy podczas tego wyjazdu. To był intensywny czas, pełen ruchu na świeżym powietrzu, pięknych beskidzkich widoków i powodów do uśmiechu.
Wielki finał Ogólnopolskiego Projektu „Wielka Liga Czytelników” za nami!
11.06.2026Celem projektu było kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury.
To była niezwykła przygoda! Przez ostatnie miesiące dzieci odkrywały kolejne książki i stawiały czoła testom konkursowym – jedne robiły to zupełnie samodzielnie, inne w zgranym zespole z rodzicami, rodzeństwem lub rówieśnikami. Każda z tych dróg była wyjątkowa! Zadanie wcale nie było łatwe! Jednak niezależnie od końcowych wyników, wygranymi są wszyscy uczestnicy. Dlaczego? Bo w tym projekcie najważniejsza jest czysta radość z czytania!
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Tygodniowe menu
- Środa05. 11.
- Krem z białych warzyw- dieta 250 ml (MLE, SEL,)
Ziemniaki z koperkiem gotowane 170 g
Udziec z kurczaka pieczony b/k b/s 100 g
Bukiet jarzyn gotowany z olejem* 130 g ( SEL,)
Kompot owocowy* z/c 200 ml
Przecier owocowy jabłko-morela 120g 1 szt ( może zawierać: MLE,) - Czwartek06. 11.
- Barszcz ukraiński z ziemniakami* 250 ml ( GLU PSZ, MLE, SEL,)
Brokuł gotowany* 130 g
Makaron 170 g (GLU PSZ,)
Sos boloński z mięsa wp () 150 g (GLU PSZ, MLE, SEL,)
Kompot owocowy* z/c 200 ml
Biszkopty 30 g (GLU PSZ, JAJ, MLE, GLU JĘCZ,)
Rada Rodziców - nr konta bankowego
22 1090 1652 0000 0001 4432 6342
SKŁADKA NA RR: I dziecko - 80zł, II - 40 zł